7.tradicionalni vaterpolo turnir uorganizaciji udruge Veliki mali čovjek održao se 4.srpnja na Zarečkom krovu.Vrijeme je bilo idealno a voda osvježavajuća i malo zamućena zahvaljujući kišikoja je padala prethodnih dana.

Brojni gledatelji su imali priliku vidjeti prvoklasni amaterskivaterpolo. Vaterpolo koji je obilovao mnogobrojnim akcijama,kontrama, udarcimana golove, i naravno velikom broju golova. Kako nebi ostali gladni bio jeobezbijeđen pasulj a za pijaću se pobrinuo kafe bar "Jano".                                                                                            Zbog velikog broja prijavljenih ekipa poluvremena suskraćena sa 5 na 3 minute što je pridonijelo dinamici igre.  Trickeri suimali svoju ekipu i ove godine. Za razliku od drugih ekipa oni su jedina ekipakoja je dosada učestvovala na svim vaterpolo turnirima. Trickeri su nastupili usastavu : Oleg Rajić,  Goran Krstić, Ivica Šuran, Srđan Božić, SenadHodžić (nije ostao do kraja), Ivan Lončar (zamjenio Senada pa kasnije otišao) iigrač posuđen iz druge ekipe (ne znam ime i prezime). Nismo imali sreće iispali smo od ekipe Kursk u produžetku. U finalu su se našli ekipa Kursk izPazina i prošlogodišnji pobjednik ekipa Gajbusi iz Rijeke.

Utakmica je bila uzbudljiva do kraja regularnogdijela koji je završio neriješeno 2 naprema 2. Produžetak od 3 minute je doniojoš 4 gola koja su podjeljena na ravne časti i tako se sa rezultatom od 4naprema 4 ušlo u penal završnicu.

Uizvođenju penala ekipa Kurska je bila bolja od ekipe Gajbusa i sa rezultatom  3-1 osvojila titulu ovogodišnjeg vaterpolo turnira.  U nastavku je bila bakljada i zatvaranje 7_ogvaterpolo turnira Zarečki krov 2009.